Tajska »Tajska liga 1» Novice

Prihajajoči mladinci Chelseaja so v soboto dobili priložnost zablesteti pod vročim nebom v Bangkoku, ko so modri preživeli kratek strah v drugem polčasu in odpeljali tajske All Stars z 1: 0.

nazaj
30.05.2015 15:19 h

Angleški prvaki v prvoligaški ligi so prvič obiskali prestolnico Tajske na turneji ob koncu sezone, ki bo prav tako v Avstraliji.

Mladinci Izzy Brown, Ola Aina, Nathan Ake in Dominic Solanke so vsi začeli tekmo ob igrišču, pri čemer je slednji pokazal, zakaj je bil prejšnji teden proglašen za akademskega igralca leta Chelsea.

Sedemnajstletnik je v 12. minuti zabil odlično izveden volej, potem ko je nizki predložek Aine, 18, dobil lahkoten dotik Loica Remyja, preden je našel desno nogo Solanke.

Moštvo All Star ekipe Kiatisuk Senamuang, sestavljeno iz lokalnih prvoligašev, se je izkazalo za majhen odpor gostov.

Toda v 67. minuti so skoraj povzročili zadrego s strelom na cilj, ki ga je z briljantnim strelom branilca Chelseaja Andreasa Christensena jasno ubranil.

nabor japonskih ženskih nogometnih reprezentanc

Pogoji za obiskovalce na tajskem državnem stadionu Rajamangala so bili daleč stran od bolj udobnih - in mirnih - vzpetin, ki so jih modri vajeni v zahodnem Londonu.

Medtem ko se je živo srebro gibalo okoli 34 stopinj Celzija (93 Fahrenheita), tudi ko je padla noč, se zdi, da Chelsea ni posebej hitel s preganjanjem in so bili odmori za pijačo pogosti.

Menedžer Jose Mourinho se je moral zadovoljiti z mehkimi plastičnimi stoli namesto s plišasto menedžersko skrinjico Stamford Bridge.

Angleški nogomet na Tajskem zapoveduje veliko spremljevalcev s Chelseajem, ki ga sponzorira lokalna znamka piva Singha, ena izmed priljubljenih.

Med navijači na stadionu so modre majice zlahka presegle rdeče trakove lokalnega moštva.

V drugem polčasu so na igrišče stopili nekateri bolj izkušeni igralci Chelseaja, med njimi kapetan John Terry in Diego Garcia, ki je bil nagnjen k poškodbam, ki so ga po manj kot 20 minutah spet umaknili.

Eden Hazard je navdušil množico skoraj vsakič, ko se je v drugem polčasu približal žogi, Belgijec pa je imel nekaj strelov iz bližine.

Edini rumeni karton večera je pripadel All Staru in branilcu Bangkoka Uniteda Miki Chunuonseeju, potem ko je dokaj odkrit rokomet zaustavil Jeremyja Boga, ki bi lahko bil nevaren napad.